(Latviešu) Kā nodarbībanat bērnu vasarā

Извините, этот техт доступен только в “Latviešu”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

5 risinājumi vecākiem, kā nodarbināt bērnu vasaras brīvlaikā!

Kas bērniem prieki, vecākiem daždien rūpes. Vasara ir tāds laiks, kad bērni, ieguvuši brīvību, labprātāk drasē svaigā gaisā, biežāk piemirst savus tehnoloģiju brīnumus, vairāk tiekas cits ar citu, pat izgudro spēles. Turpretim vecāki diezin vai varēs cerēt uz trīs mēnešus garu atvaļinājumu, lai varētu nodarboties ar saviem lolojumiem. Nezvanīsi taču bērnam uz mobilo ik brītiņu, lai pārliecinātos, ka ar viņu viss kārtībā! Šī pretruna sagādā galvassāpes ne vienai vien mammai un ne vienam vien tētim. Pastāv vismaz piecas dažādas iespējas, kā risināt šo problēmu.

1. Lūdzu, lieliska iespēja – visai ģimenei apceļot Latviju, ar nakšņošanu teltīs, vakariņām pie ugunskura, makšķerēšanu, peldēšanos upēs, ezeros vai jūrā, uz brīdi varbūt izraujoties ārpus dzimtās zemes robežām, kaut vai uz kaimiņvalstīm vai, ja uzkrāti pietiekami līdzekļi, arī kaut kur tālāk. Šajā gadījumā personīgā automašīna ir gandrīz obligāta, un, gribam to vai nē, tā jāparūpējas par degvielu, drošas stāvvietas, nogurums, nakšņošanas vietas. Iespējams izmantot sabiedrisko transportu, bet ilgstoši būt atkarīgam no tā maršrutiem un sarakstiem.
2. Ja ir vecvecāki, iespējams, viņi būs priecīgi uz kādu laiku uzņemt mazbērnus, gādāt par viņiem, pieskatīt un apmīļot. Tomēr diezin vai tas būs ērti visas vasaras garumā. Turklāt, lai cik mīļi būtu vecvecēki, mūsdienu bērnam ātri var uzmākties garlaicība, un tad galvā sāk līst visādas blēņas.
3. Algot bērnu pieskatītāju? Arī tā ir izeja, ja vien jums ir pilnīga pārliecība, ka cilvēks ir uzticams un nav guvernante-diversante. Atrast auklīti uz 3 mēnešiem ir laikietilpīgs process un noteikti jāpārbauda vai auklīte ir uzticama, un jāpārliecinās par to, kas notiek mājās.
4. Kā iespēja ir organizēt vecāku kooperatīvu, kad vairāku ģimeņu vecāki apvienojas un pēc kārtas pieskata visu bērnu bariņu? Bet vecākiem jābūt gataviem pietiekami uzticēties no vienas puses un uzņemties atbildību no otras!
5. Laba iespēja ir vasaras nometnes. Vienīgās raizes būs izvēlēties īsto. Kā variants ir dienas nometnes, kur bērns no rīta tiek atvests un, dodoties mājup no darba, vecāki arī viņu ved mājās – paēdušu, apmierinātu, jaunu iespaidu un ideju pārpilnu.
Piemēram, nometnē Brīnumzeme interesanti būs gan aktīviem bērniem, kas nemitīgi kustas, skrien, lēkā, gan mierīgākiem, kam labāk patīk pasēdēt, kaut ko izveidot, palasīt, piedalīties prāta spēlēs. Šīs nometnes pieteikšanās anketu aizpildīt un papildu informāciju iegūt var mājas lapā: HYPERLINK «https://www.dienasnometne.lv/nometne» https://www.dienasnometne.lv/nometne.
Lai nu kā, vecāku stāvoklis ir sarežģīts: no vienas puses, gribas mazliet atpūsties no bērniem un ļaut viņiem padzīvoties savā vaļā. No otras puses, droši vien jau pēc īsa atpūtas laiciņa gan vecākiem, gan bērniem gribēsies kopā pavadīt vismaz vakarus un brīvdienas, aiziet uz kino vai teātri. Situācijas ir dažādas un ģimenes ir dažādas, iespējas kā piepildīt šo skaisto vasaras laiku ir daudz, tikai jāspēj izvēlēties īsto un pareizi katram sev.

Vasaras smarža jau ir jūtama, pēc pāris dienām jau vairāku cilvēku
mīļākais gadalaiks ir klāt – vasara! Bērni ir tie, kas visvairāk gaida
šo aizraujošo gadalaiku, jo ir taču brīvlaiks. Lai bērni savu vasaru
pavadītu lietderīgi un radoši, jau otro gadu no 3.jūnija līdz 30.augutam
norisināsies dienas nometne BRĪNUMZEME.

Nometnes mērķis ir palīdzēt bērniem izprast savas intereses un iepazīt
aizraujošo pasauli, attīstīt radošās spējas, kā arī pilnveidot
sadarbības prasmes. Bērni savu vasaras laiku BRĪNUMZEMĒ pavadīs
lietderīgi un radoši. Katru nedēļu pie bērniem ciemosies kāds viesis par
attiecīgo nedēļas tēmu. BRĪNUMZEMĒ darbosies atraktīvi un zinoši
skolotāji.

Nometne norisināsies visas vasaras garumā, sākot ar 3.jūniju līdz 30.
augustam, no plkst. 8.30 – 17.30. Divās Rīgas vietās – Rūpniecības ielā
54, Dzelzavas iela 74.

Raksts un attēls publikācijām pievienoti pielikumā. Priecātos, ja šo
informāciju Jūs varētu publicēts savā interneta vietnē.

Informācija par dienas nometni BRĪNUMZEME jaunumiem un plašāku
informāciju ir pieejama arī mājaslapā dienasnometne.lv

Rate this post
Делись с друзьми! Приглашай друзей и получай скидки! Вместе веселее!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.